Reservehjulet er pumpet op og klar til brug.
Gratis fragt i hele DK ✔️
| Stand: | Helt ny |
| Diameter: | 16" x 3,5J ET15 |
| Krydsmål: | 4x108 mm |
| Centerhul: | 65,1 mm |
| Dækstørrelse: | 125/70R16 |
| Produktionsdato: | 2023 |
| Udvendig diameter: | 59cm |
| Top hastighed: | 80 km/h |
| Tryk: | 4,2 BAR |
Peugeot 1007 2005-2009
Peugeot 206 2003-2009
Peugeot 206+ 2009-2012
Peugeot 207 2006-2012
Peugeot 208 I 2012-2019
Peugeot 208 II 2019 -->
Peugeot 301 2012 -->
* Gælder biler hvor producenten tillader brug af 16" hjul.








