OBS. Originale Skoda Enyaq vinterhjul, passer også til VW ID.4 / ID.5 ✔️
Både fælge og dæk har præcis de samme parametre som VW hjulene ✔️
Sælges med VW centerkapsler ✔️ Fælgene er af højeste kvalitet fra Skoda / VW og godkendt til elbiler.
Dækkene er meget støjsvage og designet til elbiler ✔️
| Mærke: | Skoda ( VW navkapsler ) |
| Varenummer: | 5LG071491M 8Z8 5LG071491N 8Z8 |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sølvmetallic + poleret front |
| Diameter: | 21" |
| Bredde: | 8J + 9J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 45 + 42 |
| Centerhul: | 57,1mm |
| Centerkapsler: | Ja |
Dækspecifikationer:
| Dæktype: | Vinterdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Hankook |
| Model: | iON i*cept SUV |
| Størrelse: | 2stk. 235/45R21 101V XL 2stk. 255/40R21 102V XL |
| Kvalitet: | Premium |
| Seal Inside: | Nej |
| DOT: | årg. 2023 (foran) årg. 2024 (bag) |
| EV: | dæk til elbiler |




























