Originale SKODA ENYAQ ELROQ fælge - ASTERION ✔️
Monteret med Bridgestone Turanza All Season 6 helårsdæk - årg. 2024 / 2025 ✔️
Konfigurationen 8J + 9J gælder kun for Škoda Enyaq (80, 85, RS) og Elroq (85, RS) til dækstørrelser 235/50R20 + 255/45R20.
Til Škoda Enyaq og Elroq (50, 60) har vi 4 fælge i størrelsen 20"x9J ET42 (til dæk 4 x 235/50R20).
Venligst oplys, hvilken version af bilen I har, når I afgiver bestillingen.
| Mærke: | Skoda |
| Varenummer: | 5LG071490B+5LG071490C ASTERION |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sølvmetallic + poleret front |
| Diameter: | 20" |
| Bredde: | 8J + 9J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 45 + 42 |
| Centerhul: | 57,1mm |
| Centerkapsler: | Ja |
Dækspecifikationer:
| Dæktype: | Helårsdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Bridgestone |
| Model: | Turanza All Season 6 |
| Størrelse: | 2stk. 235/50R20 104Y XL 2stk. 255/45R20 105Y XL |
| Kvalitet: | Premium |
| Seal Inside: | Nej |
| Enliten:: | Dæk til elbiler |














