Originale Skoda ENYAQ / ELROQ fælge * passer også til Skoda Kodiaq
Fælgene passer til alle versioner af Skoda Enyaq / Elroq + Skoda Kodiaq
Til versionerne 80 / 85 / RS skal der monteres dæk i størrelsen 235/50R20 foran og 255/45R20 bagpå.
Til versionerne 50 / 60 skal der monteres fire ens dæk i størrelsen 235/50R20.
| Mærke: | Skoda |
| Varenummer: | 5LG071490AA CZX NEPTUNE |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sort / rød |
| Diameter: | 20" |
| Bredde: | 4 x 9J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| ET: | 42 |
| Centerhul: | 57,1mm |
| Centerkapsler: | Ja |
- Skoda Enyaq iV 2020 -->
- Skoda Elroq 2024 -->
- Skoda Kodiaq 2017 -->








