Originale Audi fælge monteret med Continental SportContact 6 AO sommerdæk ✔️ årg. 2026
Hjulene passer til Audi A6 C8 2018 - 2024 + Audi A6 C9 2025 --> *
* Passer ikke til Audi A6 e-tron
| Mærke: | Audi Sport |
| Varenummer: | 4P0601025L |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sort + poleret front |
| Diameter: | 20" |
| Bredde: | 8,5J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 43 |
| Centerhul: | 66,5mm |
| Centerkapsler: | Ja |
| TPMS sensorer: | Nej |
Dækspecifikationer:
| Dæktype: | Sommerdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Continental |
| Model: | SportContact 6 AO1 |
| Størrelse: | 255/40R20 101Y XL |
| Kvalitet: | Premium |



















