Originale Mercedes fælge monteret med Continental WinterContact TS870P vinterdæk
Nyeste model - 870P ✔️ DOT årg. 2024
| Mærke: | Mercedes |
| Varenummer: | A2534012200 |
| Stand: | NYE fælge afmont. fra ny bil |
| Farve: | Titanium grå / poleret |
| Diameter: | 19" |
| Bredde: | 8J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 38 |
| Centerhul: | 66,6mm |
| Centerkapsler: | Ja |
| TPMS ventiler: | Ja |
Dækspecifikationer:
| Dæktype: | Vinterdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Continental |
| Model: | WinterContact TS870P |
| Størrelse: | 245/40R19 98V XL |
| Kvalitet: | Premium |
Mercedes E-Klasse ( W213 , S213 ) 2016 - 2023
Mercedes E-Klasse ( A238 , C238 ) Cabrio Coupe 2017 - 2023
OBS. Passer ikke til Hybrid ( E300e , E300de )
















