OBS. Originale Skoda Enyaq vinterhjul, passer også til CUPRA TAVASCAN✔️
* Passer IKKE til Cupra Tavascan VZ Adrenaline
Skoda Enyaq og Cupra Tavascan er bygget på den samme MEB-platform, som er udviklet af Volkswagen.
Både fælge og dæk har præcis de samme parametre som Cupra hjulene ✔️
Sælges med CUPRA centerkapsler ✔️ Fælgene er af højeste kvalitet fra VW / Skoda og godkendt til elbiler.
Bridgestone Blizzak 6 vinterdæk ✔️ Nyeste model ✔️ årg. 2025
| Mærke: | Skoda (Cupra navkapsler) |
| Varenummer: | 5LA071499H |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sølv |
| Diameter: | 19" |
| Bredde: | 8J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 45 |
| Centerhul: | 57,1mm |
| Centerkapsler: | Ja |
Dækspecifikationer:
| Dæktype: | Vinterdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Bridgestone |
| Model: | Blizzak 6 |
| Størrelse: | 2stk. 235/55R19 105W XL 2stk. 255/50R19 107W XL |
| Kvalitet: | Premium |
| Seal Inside: | Ja |















