OBS. Originale SEAT fælge - passer også til VW Golf 7 / 8 , Touran, T-Roc, Tiguan og ID.3
Fælgene er af højeste Seat kvalitet (Volkswagen gruppe) ✔️ Sælges med VW centerkapsler.
| Mærke: | SEAT (VW navkapsler) |
| Varenummer: | 5FJ601025C |
| Stand: | Helt ny |
| Farve: | sort / poleret front |
| Diameter: | 18" |
| Bredde: | 7J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| ET: | 43 |
| Centerhul: | 57,1mm |
| Centerkapsler: | Ja |
- VW ID.3 2020 --> (anbefalet dæk str. 215/55R18)
Passer ikke på model m. 77/82 kWh batteri
- VW Touran 2015-2024 (anbefalet dæk str. 225/45R18)
- VW Golf VIII 2020 --> (anbefalet dæk str. 225/40R18)
- VW Golf VII 2012-2020 (anbefalet dæk str. 225/40R18)
- VW Tiguan 2016-2024 (inkl. eHybrid , Allspace) (anbefalet dæk str. 235/55R18)
- VW T-Roc 2017-2024 (anbefalet dæk str. 215/50R18)








