Originale Mercedes vinterhjul til EQA / EQB 2021 -->
- 4stk. Originale Mercedes fælge ✔️
- 4stk. Originale TPMS dæktrykssensorer ✔️
- 4stk. nye Firestone vinterdæk ✔️ DOT årg. 2025
- 4stk. Mercedes navkapsler ✔️
- 20stk. nye hjulbolte ✔️
- 20 stk. møtrik caps sort ✔️
Fælgene har mindre spor efter montering, men er generelt næsten som nye.
| Mærke: | Mercedes |
| Varenummer: | A2064014900 |
| Stand: | DEMO fælge - afmont. fra ny bil |
| Farve: | sort / poleret |
| Diameter: | 18" |
| Bredde: | 7,5J |
| Krydsmål: | 5x112mm |
| Indpresning / ET: | 40 |
| Centerhul: | 66,6mm |
| Centerkapsler: | Ja |
| TPMS sensorer: | Ja |
| Dæktype: | Vinterdæk |
| Stand: | Helt ny |
| Mærke: | Firestone |
| Model: | Winterhawk 4 |
| Størrelse: | 235/55 R18 104V XL |
Mercedes-Benz EQA H243 02/2021 -->
Mercedes-Benz EQB X243 09/2021 -->




















